„Ботев“ (Пд) спечели Суперкупата на България

„Ботев“ (Пд) спечели Суперкупата на Българияснимка: btvnovinite.bg

Носителят на купата на България „Ботев“ (Пловдив) спечели и Суперкупата, след като се наложи с 6:5 след изпълнение на дузпи над шампиона „Лудогорец“.

В редовното време срещата завърши 1:1, след като първо Тодор Неделев даде аванс на пловдивския тим, а в началото на второто полувреме Вандерсон изравни за разградчани.

При дузпите, фаталния пропуск за тима от Разград направи Марселиньо, а всички играчи на „Ботев“ бяха точни при наказателните удари.

В 16-ата минута „Ботев“ получи правото да изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Хорхе Броун и на около 30 метра от нея.

Тодор Неделев застана зад топката и с майсторски удар я прати под гредата на Броун за 1:0.

В 29-ата минута шампионите получиха възможност, много напомняща на тази, при която „Ботев“ откри резултата. Марселиньо стреля много добре, но топката намери гредата на Даниел Кайзер.

Секунди след това последва ново разбъркване пред вратата на пловдивчани и отново дясната греда спаси вратата на Кайзер от гол, този път след удар на Анисе.

В добавеното време на първата част гредата спаси „Ботев“ за трети път, след като удар на Анисе бе отклонен от Кешерю.

„Лудогорец“ стигна до изравняването в 47-мата минута, когато Вандерсон бе изведен сам срещу Кайзер и безпроблемно реализира за 1:1.

До края на срещата нови голове не паднаха, което доведе до изпълнение на дузпи.

Първи правото да бият получиха шампионите, но Марселиньо пропусна. След него Лъчезар Балтанов даде аванс на „Ботев“ с хубав изстрел в десния ъгъл.

Вандерсон изравни за 1:1 при следващия удар, но Виана с плътен удар по земя възстанови аванса на пловдивчани - на 2:1.

Технично изпълнение на Натанел върна надеждите на „Лудогорец“, но Виктор Генев не оставави шансове на Броун за 3:2.

Абел Анисе направи 3:3 с удар по земята, но с мощен шут на Фелипе Бризола „Ботев“ си върна аванса.

Козмин Моци вкара петата дузпа за „Лудогорец“, но Пламен Димов отново бе точен и „Ботев“ спечели с 5:4.