Сребърен медал за ансамбъла за съчетанието с топки и въжета в Казан

Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал за съчетанието си с две въжета и три топки на Световната купа в Казан, Русия. Състезанието е последна проверка за момичетата на Весела Димитрова преди световното първенство в Пезаро, Италия, което започва на 30 август.

Симона Дянкова, Елена Бинева, Теодора Александрова, Лаура Траатс и Мадлен Радуканова получиха 18,250 за изпълнението си. Съдиите им отсъдиха пълна оценка 10,000 за трудност.

Победител стана ансамбълът на Русия с оценка 18,750. На трето място е Беларус със 17,550.