Трети медал за България на Световното по ХГ

След среброто в многобоя за ансамбъла ни и бронза на топка за Невяна Владинова, грациите от ансамбъла ни донесоха трети медал за България на СП по художествена гимнастика.

Бронзовото отличие на смесеното съчетание с 3 топки и 2 въжета българките спечелиха с оценка 18.600, дошла след отлична игра и съвсем малки неточности.

От щаба ни подадоха контестация за оценката, но тя бе отхвърлена.

Златните медали от този финал спечелиха световните шампионки в многобоя - ансамбълът на Русия, с оценка 18.900. Втори останаха японките с 50 стотни над българската оценка - 18.650.

Зад българките в класирането са отборите на Италия, Беларус, Украйна, Азербайджан и Китай.

С това приключи надпреварата на Световното първенство в един от най-успешните спортове за България, откъдето се връщаме с успешно представяне - едно сребро и два бронза. / Гонг