Всички титли в Созопол отидоха при италианци

Всички титли в Созопол отидоха при италианциснимка: bnr.bg

Италианците Федерика Бакета и Марко Гаравини спечелиха по две титли на Европейското първенство по плажен тенис във ваканционно селище "Санта Марина" край Созопол. В последния финал от състезанията двамата триумфираха на смесени двойки, след като детронираха сънародниците си и миналогодишни шампиони София Чимати и Микеле Kапелети с 6:3, 4:6, 10-6.

Италианците по традиция доминираха на Европейския шампионат, като техните двойки достигнаха до всички финали и ги спечелиха. При мъжките дуети Гаравини и Лука Крамароса защитиха титлата си след успех над водачите в схемата и действащи световни шампиони Микеле Kапелети и Лука Карли (Италия) със 7:6(7), 6:4.

При жените пък световните шампионки Бакета и Джулия Гаспари надделяха драматично над победителките в първенството на Стария континент от миналата година Фламиния Дайна и София Чимати (Италия) с 6:4, 4:6, 7:6(5). В надпреварата при мъжете и жените се включиха над 120 състезатели от 19 страни.

От българите Петя Янева и Емил Аргиров достигнаха до третия кръг в основната схема на смесени двойки, където бяха елиминирани от бъдещите финалисти Чимати и Kапелети с 2:6, 3:6. Янева и Катина Симеонова пък спечелиха утешителния турнир на отпадналите в първия кръг на основната надпревара при дамските двойки след победа на финала над Варвара Катакалиду и Аспасия Сотираду (Гърция) с 6:2, 6:4.

Италианците обраха шампионските купи и в състезанията до 18 години, в които се включиха 34 млади тенисисти. Джузепе Атолино и Матиа Спото спечелиха при юношеските двойки, Нини Валентини и Джулия Трипа бяха най-добри при девойките, а Валентини и Атолино триумфираха при смесените дуети. / sportal.bg