Българските футболисти приключиха квалификациите с измъчена точка в Люксембург

Българските футболисти приключиха квалификациите с измъчена точка в Люксембургснимка: dnevnik.bg

Българският национален отбор по футбол завърши 1:1 като гост на Люксембург в последния си мач от квалификациите за световното първенство в Русия през 2018 г. Домакините откриха резултата още в третата минута, но Ивайло Чочев донесе равенството в 68-ата минута.

България спечели първа точка при гостуване в тези квалификации, но за пръв път в историята си не успя да победи Люксембург. В 13-те срещи между двата отбора преди мача тази вечер българските футболисти имаха 13 победи.

Тимът на Петър Хубчев изигра изключително разочароващ мач срещу отбор, който само преди три дни загуби с 0:8 от Швеция. Люксембургските футболисти бяха по-добрите на терена в продължение на един час и имаха няколко възможности да удвоят. В края българите натиснаха и можеха да обърнат резултата, но освен с непрекъснати центрирания нямаха друга идея как да преодолеят вратаря Жонатан Жубер.

България завършва световните квалификации на четвърто място в група А. Националите събраха 13 точки след четири победи, едно равенство и пет загуби при голова разлика 14:19. / Дневник