Анев спечели бронз в спринта от европейското по биатлон

Красимир Аневснимка: dnevnik.bgКрасимир Анев

Българският биатлонист Красимир Анев спечели бронзов медал в спринта на 10 км от европейското първенство в италианския курорт Риднаун-Риданна. Той защити отличието си в дисциплината, като преди годината отново остана трети.

Това е седмо отличие от европейски първенства в кариерата на Анев. Преди година българинът спечели сребро в индивидуалното и бронз в спринта.

Анев отново показа, че е биатлонистът в най-добра форма сред българите преди зимните олимпийски игри в Пьонгчанг. В четвъртък 30-годишният състезател се размина с 4,3 стотни от медал в индивидуалното.

Анев завърши без грешка в стрелбата на 24,5 секунди зад победителя Андрейс Расторгуевс. Латвиецът заслужи първото място с най-бързо ски бягане. въпреки че направи пропуск при десетия изстрел. Това е втора европейска титла за Расторгуевс, след златния медал в индивидуалното в Нове Место през 2014 г. / Дневник