Българин стана световен шампион по карате киокушин

Българин спечели престижната шампионска титла от едно от най-големите състезания по карате киокушин за годината – Световното първенство на KWU в Русия. То се проведе на 9 и 10 декември в Екатеринбург и в него участваха състезатели от цял свят.

След оспорвана битка с боец от Литва, Алекандър Команов надви и спечели световната шампионска титла в категория до 90 кг. Победите не приключват до тук. Братът на Александър – Иван Команов, спечели сребърен медал и стана вицешампион в категория до 70 кг.

Освен златото и среброто, националите на Българската карате киокушин федерация завоюваха още 4 отличия. Дилян Николов, Ия Костова, Христо Георгиев и Георги Дойчев станаха бронзови медалисти. Така българските спортисти си тръгват от едно от най-трудните първенства в света на киокушин с общо шест медала. / Спортал